Dotacje unijne na zaczęcie działalności – czy w ogóle bywa to gwarancja naszego sukcesu?

Dostęp do dofinansowań ze środków unijnych jest dla polaków osiągalny już od pewnego okresu czasu – konkretnie od dołączenia państwa Polskiego do Unii Europejskiej. Takie dofinansowanie – nazywane też dotacją – jest głównie skierowane na tak zwane „mikro”, małe a także średnie przedsiębiorstwa, nie wspominając już o dopiero powstających, o które unia szczególnie w obecnej chwili dba.

Jednakże czy jest to nasza pełna gwarancja sukcesu?
przelew
Autor: SAIS Programme
Źródło: http://www.flickr.com
podróż
Źródło: http://www.wagi-elektroniczne.pl/
Dostanie dotacji przeznaczonej na rozwój przedsiębiorstwa zdaje się wyjściem wręcz idealnym – otrzymujemy pieniądze i rozkręcamy nasz biznes (wejdź i sprawdź) – potem tylko zbieramy za to pieniądze. Jednakże jeśli przyjrzeć się statystykom, po pytać innych handlowców, czy po prostu obejrzeć telewizję, dostajemy bardziej pełny obraz tego, jak wygląda takie zakładanie firmy, a także jej utrzymanie. Prawdą bywa, że taka dotacja go to brand otwiera nam wiele drzwi, dzięki niej bardzo wielu realizuje swoje własne marzenia, otwierając biznes, którym od zawsze się konkretna osoba ciekawiła – jednakże istnieje pewne „ale”, które to obejmuje zarządzanie takiej firmy, oraz sam pomysł i lokalizację na temat zakładanej firmy. Jeśli po otwieramy swoje drzwi innym ludziom niedaleko miejsca, gdzie istnieje dokładnie o samo, co sami oferujemy, mamy możliwość być pewni, iż nie osiągniemy zbyt dużego sukcesu – w szczególności jeśli ta konkretna firma działa na danym rynku bardzo długi okres.

Co oczywiste istnieją przypadki, gdy nowo założona firma osiąga sukces w takiego typu przypadkach, jednak wtedy dużo jest uzależnione od naszego własnego zaangażowania w promocję oraz to, w jaki sposób poprowadzimy nasz biznes. Jak to więc widać, samo pozyskanie dotacji nie jest zbyt trudne, lecz utrzymanie samej firmy zależy tylko od nas samych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>