Czy wędkowanie jest nadal popularne wśród Polaków?

To nieco smutne, że młodzi ludzie coraz rzadziej są wędkarzami. Cóż, po prostu czasy mamy bezlitosne, a więc spory spadek znaczenia wędkarstwa akurat wśród Polaków nie powinien dziwić. Jednak prawda jest taka, że łowienie ryb to niesamowita frajda, rewelacyjne zajęcie, które niejako powoduje, iż całe nasze życie jest o wiele lepsze. No a poza tym często jest tak, że najzwyczajniej w świecie wędkowanie to w sumie jedyna tradycyjna rozrywka w życiu. Bo wiadomo jak wygląda dzisiejszy stan. No dobra, lecz może napiszmy trochę o wędkowaniu.

złowione ryby
Autor: Giulia Passerini
Źródło: http://www.flickr.com
Na pewno, aby w naszym kraju mieć możliwość całkowicie legalnie łowić ryby, trzeba mieć odpowiednia pozwolenie. Choć wędkarze często na to uskarżają się, mówią, że kiedyś takiej papierkomanii i kosztów nie było, a tak czy siak nasza sytuacja była taka, iż nie mieliśmy kłopotów z pustymi łowiskami. Jednak prawo musi być respektowane – nierzadko stawiamy naszych zachodnich sąsiadów za wzór – a przecież w zasadzie Niemcy są tym krajem, gdzie mieszkańcy potrafią uszanować obowiązujące prawo. W Polsce jest sporo gorzej, lecz zapewne sytuacja nie jest aż tak zła. Przecież polscy wędkarze umieją jakby nie patrzeć się dostosować.

Znaczną zaletą wędkarstwa jest z pewnością możliwość wypoczęcia na łonie natury. Skoro dzisiaj spędzamy znaczącą część własnego życia w mało przyjemnych warunkach, absolutnie każde udane się na w 100% świeże powietrze jest niemal czymś na wagę złota. W żadnym wypadku nie można uważać, że łowienie ryb to bardzo drogi sport. Zwłaszcza, że karpie albo smakowite szczupaki mamy możliwość po złowieniu zjeść. Zatem można postawić sprawę tak – definitywnie każdy kto poszukuje fajnego zajęcia musi wciąż pod uwagę zaczęcie swojej przygody z wędkowaniem (szczegóły na http://www.zewprzygody.pl/News/News.aspx).

Warto pamiętać, że jeżeli łowić ryby to nie tylko w naszym kraju. Przecież nie ma żadnego kłopotu z tym by łowić w choćby Szwecji. Północ Europy słynie z niezwykłych łowisk – funkcjonują agencje turystyczne, które mają możliwość zorganizować taki wyjazd. Jeśli interesuje nas międzynarodowa turystyka wędkarska powinniśmy przygotować się na duże koszty, lecz warto. Choć i tak w dalszym ciągu i w Polsce są kapitalne warunki do wędkowania! Zobacz też wyprawy na ryby do Skandynawii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>