Na wakacje do Turcji

Jeśli kogoś fascynują słoneczne wakacje to Turcja jest odpowiednim miejscem. Jest tam pod dostatkiem gorących plaż i urzekających krajobrazów. Jednak przed wyborem miejsca należy przeanalizować parę szczegółów. Jakie miasto wybrać? Potrzebujemy kurortu z basenem, czy wybierzemy słoną wodę w morzu. Cenna może okazać się sugestia ludzi, którzy wrócili z wycieczki.

Rodzina na wakacjach
Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.

Istnieje wiele for internetowych poświęconych tylko temu tematowi. A gdy już wszystkie wątpliwości zostaną pokonane przyjdzie pora na przygotowywanie się do podróży.

eccoholiday.com

BezpieczeństwoJeżeli chodzi o wczasy i hotele Turcja jest stosunkowo bezpieczna. Jednak, jak wszędzie, turysta może stać się ofiarą napadu. Z tego właśnie względu ważne stają się normalne środki ostrożności. Więcej porad znajduje się na stronie tego biura podróży. Pilnowanie rzeczy osobistych i wartościowych, brak spacerów po całkowicie pobocznych, nieznanych częściach miasta. Kobiety są tam mniej zagrożone ze względu na bardzo przestrzegane przekonania religijne. Należy jednak wiedzieć, że istnieje tam duża segregacja płciowa. Dlatego samotnie spacerująca kobieta może nie opędzić się od zaczepek. Pieniądze należy wymieniać już na miejscu, z powodu korzystnego kursu walut.

Warto wiedziećGdy rozpoczną się już nasze wczasy w Turcji z biurem Eccoholiday (http://eccoholiday.com/kraj/turcja/) kraina ta nie powinna mieć przed nami tajemnic. Warto wiedzieć przykładowo, że bez większego problemu powinniśmy porozumieć się tam w języku angielskim. Zaskoczeniem może być to, że usłyszeć można tam także zwroty w języku polskim, ponieważ jest tam wiele rodaków. Po Turcji, ze względu na cenę, najlepiej podróżuje się koleją. Warto też sprawdzić, czy w propozycji hoteli nie ma busów dla gości. Niekiedy jest to oferowane, ze względu na bardzo oddalone hotele. Ubezpieczenie się to dobry sposób, aby dbać o swoje bezpieczeństwo w trakcie podróży. W pierwszej kolejności istotne są koszty leczenia mimo tego, że kłopoty żołądkowe to najczęstszy i praktycznie jedyny kłopot. Aby się od tego uchronić powinno się spożywać wodę wyłączne z plastikowych butelek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • http://www.tv.pl/