Plusy i minusy harcerskiego życia, podstawowe wyposażenie które każdy dobry harcerz ma po prostu mieć

Harcerze od dawna są obecni wokół nas. Obecnie, w erze sieci internetowych i nowoczesnych technologii co prawda dużo straciło na znaczeniu, lecz w dalszym ciągu w niejednej szkole bardzo dynamicznie działają harcerskie drużyny, skupiając wokół siebie dzieci i młodzież.

sklep harcerski
Autor: Tomas Quinones
Źródło: http://www.flickr.com
Harcerstwo uczy mnóstwa rzeczy, po pierwsze kształtuje postawę patriotyczną, uczy miłości do ojczyzny i poświęcenia. Ale równocześnie bycie harcerzem to doskonała przygoda, jaką się później przez wiele lat wspomina, jeżeli nawet trwała ona krótko. Podczas zbiórek zuchy i harcerze mogą się nauczyć mnóstwa pożytecznych i przydatnych rzeczy, na przykład jak umiejętności radzenia sobie w najróżniejszych okolicznościach, i duża część z nich będzie się później przydawała w dorosłym życiu. Zakończeniem każdego harcerskiego roku jest letni obóz, a o niejednym takim obozie po dziś dzień krążą wśród harcerzy legendy. Rzeczywiście dla dzieci i młodzieży kilka tygodni z dala od elektroniki, w wojskowych namiotach i w pełni samodzielnie jeżeli będzie chodzić o obozowe życie to wspaniała, zapamiętana na długie lata przygoda. Porządny harcerz powinien również być odpowiednio wyposażony w kilka przydatnych sprzętów. Podstawą jest harcerski mundur, który się składa z bluzy, spodni i chusty.

harcerze
Autor: Leslie Science & Nature Center
Źródło: http://www.flickr.com
Porządny mundur, a w tak naprawdę naszywki na nim, będą informować o członkostwie w danej drużynie i uzyskanych umiejętnościach, z tego też powodu każdy zuch albo harcerz musi go posiadać. Podczas biwaków i obozów bardzo się też może przydać komplet narzędzi. Przy pomocy saperki można będzie zbudować szałas albo zająć się innymi pracami obozowymi. O możliwościach wykorzystania dobrego noża raczej nie trzeba nic mówić, a dzięki menażkom da się zarówno przygotować posiłek, jak i go później zjeść ze smakiem. W wielu drużynach bardzo popularne są też specjalne zestawy do survivalu, w skład jakich wchodzą konieczne do poradzenia sobie w kryzysowej sytuacji akcesoria. Aby to wszystko zakupić, wystarczy odwiedzić pobliski sklep harcerski – zobacz koniecznie, tam bez problemów da się zrobić wszystkie potrzebne zakupy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>