Spróbujmy żyć zdrowiej!

Nasz dzisiejszy tryb życia posiada bardzo szkodliwy wpływ na nasze zdrowie. Trzeba zacząć od faktu, że za dużo czasu siedzimy w pracy. Po ciężkim dniu w robocie , w domu także oczekują na nas rozmaite obowiązki. Nie możemy znaleźć czasu na odpoczynek, co sprawia, że chodzimy przemęczeni i poddenerwowani. To nie wpływa dobrze na codzienne stosunki z bliskimi, co jest kolejnym powodem naszego sfrustrowania. Nie pomagamy sobie również dietą.

owoce
Autor: Emily
Źródło: http://www.flickr.com
W naszym codziennym jadłospisie próżno szukać świeżych owoców i jarzyn oraz produktów, które dodadzą nam energii. Zapominamy o śniadaniu, które jest w końcu najważniejszym posiłkiem w całym dniu. W dodatku, nie uprawiamy żadnej aktywności fizycznej, co dodatkowo obniża naszą odporność- bardzo pomocna strona, warto zajrzeć.

Zmiana stylu życia nie jest sprawą prostą, zwłaszcza, jeżeli uważamy, że na nic już nie mamy czasu. Ale jeżeli zrobimy szczegółowy plan oraz wypiszemy tylko najistotniejsze rzeczy, które musimy zrobić, może się okazać, że pozostanie kilka wolnych godzin, które możemy wykorzystać na aktywność fizyczną, spędzenie czasu z dziećmi albo lekturę ulubionej książki.

Bez wątpienia należy odnaleźć pół godzinki na przyrządzenie śniadania. Jest to najważniejszy posiłek, ponieważ zapewnia nam energię na cały dzień. Pamiętajmy, aby stał się on pożywny i zawierał wartościowe produkty. Zdrowa dieta to także wystrzeganie się produktów przetworzonych. Zapomnijmy o słodkościach. Zdrowiej używać ksylitol, czyli ekologiczny substytut. Jest to dietetyczna słodka substancja otrzymywana z brzozy – odpowiednia strona.

Trzeba ograniczać produkty takie jak kawa, czy alkohol. Palacze powinni poważne pomyśleć o rzuceniu tego okropnego nałogu. Dyscypliny bardzo dobrze uczy sport. Warto wybrać którąś dziedzinę sportową, która nam najbardziej przypada do gustu i rozpocząć codzienne treningi. Jeśli tylko będziemy systematyczni, niezwykle szybko poczujemy zdumiewające rezultaty. Zyskamy kondycję, nasza skóra stanie się napięta, a my poczujemy się szczęśliwi. Pamiętajmy też o odpoczynku i długim śnie. Jeśli uprawiamy sport, nasz organizm musi mieć czas na regenerację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • http://www.tv.pl/