O BHP

Podstawowym zobowiązaniem zatrudniających wynikającym z Kodeksu pracy, jest zapewnienie systematycznych szkoleń załogi w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy.

Spotkanie może być organizowane i prowadzone przez zatrudniających, jednak jeśli mamy wymagania aby szkolenia z bhp w Poznaniu w naszej firmie przebiegały na najlepszym poziomie, dobrze będzie do takiego projektu zaangażować firmę szkoleniową.

Najlepiej jest sprawdzić ofertę wyspecjalizowanych firm w sieci. Wówczas jest też szansa aby zapoznać się ze zdaniem innych osób na temat konkretnych firm. Zagwarantowanie odpowiednich warunków pracy niewątpliwie wpłynie korzystnie na stan psychiczny i fizyczny pracowników, a co za tym idzie na zysk firmy. Nadzór bhp na budowach tudzież w halach produkcyjnych to zasadnicza kwestia, gdyż w takich miejscach bardzo łatwo o nieszczęśliwy wypadek.
Wypadki w pracy
Autor: Ed Uthman
Źródło: http://www.flickr.com

Pozornie nieważna odzież robocza, może ocalić komuś życie. Pamiętajmy więc o używaniu środków ochrony indywidualnej np. maseczek, stoperów lub fartuchów. Na placu budowy np. wymagany jest kask. Wszak wiemy, że ochrona głowy to konieczność. Aby nie uwierał nas w czasie pracy, musimy go tylko odpowiednio dobrać do naszej głowy. Bez porządnych rękawic podczas prac fizycznych, ani rusz. Koniecznie należy zadbać o dłonie, a to jak grube i solidne powinny być rękawice uzależnione jest od charakteru powierzonych działań.

Ale! Występują zawody w których użycie rękawic jest bezwzględnie zabronione, np. podczas toczenia czy frezowania. Moment roztargnienia i nieszczęście gotowe.
W związku z powyższym, tak ważne jest, aby w miejscach pracy bezwzględnie przestrzegać obowiązujących przepisów z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy (szkolenia z bezpieczeństwa i higieny pracy). Jak wiemy przestrzeganie przepisów nie będzie przebiegało jak należy jeśli nie będzie przeprowadzanych kontroli, dlatego ważne jest aby utrzymywać nadzór bhp. Zapoznanie się zespołu pracowników z przepisami i zasadami bhp powinno być złożone w formie podpisu. Podpis mówiący, że pracownik przeszedł szkolenie ma znaczenie dowodowe w momencie ewentualnych wypadków i kwestii odszkodowawczej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • http://tv.pl/