Coraz szybsze tempo życia zmusza do szukania rady u specjalisty

Coraz szybsze tempo życia, przeszkody ze znalezieniem pracy lub z zachowaniem obecnego zatrudnienia, wieloletnie kredyty, zarobkowa uchodźstwo i powrót do domu rodzinnego, żeby na nowo zorganizować sobie życie… Wszystkie te problemy zostawiają ślad, oddziałują na pogorszenie sprawności, co prowadzi do narastającego poziomu stresu. Jeśli przekroczy on dopuszczalną miarkę tolerowaną przez organizm i w zamian mobilizować zacznie przeszkadzać w codziennym pracy, to oznaka, że powinniśmy rozważyć wizytę u psychologa.

www.rankinglekarzy.pl
Źródło: Rankinglekarzy.pl
Skończyły się aktualnie czasy, w których wizyta u specjalisty zdrowia psychicznego brana była, w najkorzystniejszym przypadku – za słabość naszego charakteru, w najgorszym zaś – za chorobę psychiczną. Znajdą się co prawda „normalni”, którym nic nie niepokoi i wybornie czują się we własnej skórze, którzy z lekceważeniem będą wytykać palcami osoby wymagające pomocy. Na szczęście są to coraz bardziej przypadki jednostkowe, zwycięża bowiem coraz niezwyklej podejście racjonalne, które objaśnia nam, że wizyta u psychologa to jak wizyta u normalnego lekarza. Podobnie, jak zgłaszamy się do lekarza rodzinnego, bo czujemy, że bierze nas choróbsko, tak samo, możemywyczuwać przewlekły stres, antypatię do życia, wypalenie zawodowe, które to przeszkadzają nam w prawidłowym funkcjonowaniu.

Sama zmiana świadomości to nie wszystko, w ruch poszły czyny objawiające się pod postacią osiągalnych w wielu miejscach poradni psychologicznych. Trend ten szczególnie jest widoczny w większych miastach. Nikogo już nie powinna zaskakiwać sytuacja, że po wpisaniu w wyszukiwarkę Google, Bing czy Yahoo wyrażenia np. psycholog Katowice, zostaniemy wręcz zasypani dokładnie dobranymi rezultatami, skrojonymi dla naszych potrzeb lokalizacyjnych czy finansowych.

jakikolwiek kij jednak ma dwa krańce, i choć z jednej strony cieszy stan większej akceptacji aprobaty dla tego typu leczniczej pomocy, to z drugiej należy wystrzegać się tzw. domorosłych psychologów. Wielu bowiem „specjalistów” z wątpliwymi kwalifikacjami za cel obrało sobie skorzystanie z sytuacji – naszej chęci zdobycia odpowiedniej wsparcia. Sprawdźmy zatem drobiazgowo kwalifikacje psychologa, którego chcemy odwiedzić, czy jest on rzeczywiście osobą w pełni kompetentną. To bardzo ważne. W sprzecznym razie oddajemy się w ręce osoby, która zamiast nam pomóc może nam jeszcze bardziej zaszkodzić (więcej o psychologach z Twojego miasta).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • http://www.tv.pl/