Możliwości nowoczesnej medycyny

Kiedyś medycyna była bardzo często bezradna wobec konkretnych schorzeń. Ludzie cierpieli, klasycznym rozwiązaniem było spuszczanie im krwi bądź stosowanie pijawek. Przykładem może być również pojawienie się dżumy, choroby jaka podczas średniowiecza zbierała ogromne żniwo, w tak zwanym morowym powietrzu. Dziś na szczęście lekarze dysponują już o wiele bogatszą wiedzą, chociaż ciągle są pewne „czarne plamy” i nie wszystkie schorzenia można wyleczyć.

Apteka symbol
Autor: Nicolas Raymond
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z wielkich osiągnięć nowoczesnej medycyny są głównie komórki macierzyste w ortopedii, które dają szansę na leczenie przypadków, które jeszcze do niedawna mogłyby się wydawać beznadziejne. Takie komórki mają notabene szereg innych zastosowań, chociażby w kosmetyce. Ludzki układ kostny jest dziś kategorycznie bardziej obciążony – dużo osób całe dnie spędza przed komputerem, w nieprawidłowej pozycji, ponadto, plagą jest otyłość, a nawet parę nadprogramowych kilogramów stanowi dla organizmu człowieka dosyć znaczące obciążenie. Z tego powodu ortopedia to ta dziedzina medycyny, która nie może narzekać na brak pacjentów – zwłaszcza wśród sportowców. Trzeba też zaznaczyć postępy, które zostały uczynione w leczeniu otyłości, która jest kategorycznie jedną z najistotniejszych chorób współczesności.

Wykorzystanie bajpasa żołądka, czyli zmniejszenie jego pojemności, jest jedną z najbardziej skutecznych metod walki z chorobliwą otyłością, jednakże podobne zabiegi wykonuje się jedynie w trudnych przypadkach, kiedy otyłość jest rzeczywiście znacząca lub ruch i dieta zawiodły. Powszechnym rozwiązaniem jest ponadto wszczepienie do żołądka balona, który gwarantuje uczucie sytości, dzięki czemu pacjent zjada mniejszą ilość pokarmów. Medycyna taka jest aktualnie też ratunkiem dla osób, które nie mogą posiadać dzieci. Nasza przychodnia jednak oferuje przede wszystkim pomoc sportowcom, którzy odnieśli podczas zawodów poważne kontuzje. komórki macierzyste kolano są w tym przypadku niezwykle zbawienne.
Medycyna daje ludziom nadzieję na długie życie w lepszym zdrowiu. Niestety nie jest w stanie wyleczyć niektórych postaci nowotworów lub choroby AIDS itp. Jest jednak w stanie pomóc jeśli chodzi o złamania, czy urazy, dlatego zapraszamy wszystkich sportowców i nie tylko jeśli chcą jak najszybciej wrócić do formy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • www.tv.pl