EICC – organizacja przemieniajaca charakter zatrudnienia

Dzisiaj ludzie zaczynają modyfikować swoje podejście do kwestii pracy i ochrony środowiska. Minął już czas, gdy kierownicy fabryk skupiali się wyłącznie na zyskach, ignorując oczekiwania własnych pracowników. Stało się to dzięki działaniu licznych organizacji, jak przykładowo EICC. Skrót pochodzi od angielskiej nazwy: Electronic Industry Citizenship Coalition. Jakie są jej priorytetowe funkcje?

wodospad - krystaliczna woda
Autor: Koichi Oda
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim, chronienie pracowników, którzy nie tylko powinni mieć zapewnione odpowiednie warunki, ale też muszą bezwzględnie być traktowani przez swoich przełożonych zgodnie z zasadami osobistego szacunku. Ponadto, organizacja trudni się aspektem oddziaływania fabryk produkcyjnych na stan środowiska naturalnego. EICC działa z reguły w odniesieniu do sektora elektronicznego i sektora komunikacyjnego, więcej sprawdzisz na http://tuv.com/pl/poland/uslugi/systemy_zarzdzania/zrownowazony_rozwoj_csr/eicc_pl/eicc.html. Na uwadze ma również jednostki informatyczne. Zrzeszenie sprzeciwia się wykorzystywaniu dzieci w pracy, proklamuje walkę ze wszelkiego rodzaju stereotypami lub dyskryminacją. Wymaga od pracodawców, aby wszystkie urządzenia, jakie są używane w przedsiębiorstwach były naprawdę bezpieczne. Zgodnie z jej założeniami zatrudnionym muszą zostać zagwarantowane doskonale wyposażone pomieszczenia socjalne oraz szkolenia konieczne w czasie sytuacji, jakie stanowią dla nich bezpośrednie zagrożenie.

Biznesmen w pracy
Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com

EICC troszczy się o to, żeby firmy trudniące się elektroniką, informatyką czy przekazem informacji działały bez szkody dla natury. W tym celu znaczące jest przede wszystkim przedstawianie regularnych raportów oraz stosowne składowanie różnego rodzaju odpadów, które mogą być szkodliwe dla natury. Dziś, na rynku sporo firm wykonuje audyt energetyczny, o którym możesz dowiedzieć się więcej pod tym linkiem, jakiego funkcją jest ocena przedsiębiorstwa w kontekście zaleceń organizacji. W jego toku sprawdza się przede wszystkim, czy wykorzystywane urządzenia nie zużywają zbyt dużej ilości energii elektrycznej. Taka kontrola może się więc okazać przydatna też dla podmiotów, które są sprawdzane, ponieważ pozwala na zastosowanie niezbędnych oszczędności, a tym samym zwiększenie posiadanych zysków. Troska o etyczne działanie własnej firmy, zgodnie z zasadami opracowanymi przez EICC, gwarantuje znakomite rezultaty, nie tylko dla natury i pracowników, ale również dla właścicieli firm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • www.tv.pl