Młode osoby po studiach stają aktualnie przed niełatwym wyborem

Młodzi absolwenci studiów stają obecnie przed ciężkim wyborem. Muszą z jednej strony zatrudnić się w takiej pracy, aby pozwolić sobie na normalny byt, z drugiej strony jednak liczni absolwenci chcieliby poza normalną pensją móc rozwijać swoje zainteresowania. W dzisiejszych czasach mamy na rynku pracy wiele osób pragnących odnaleźć się w nowej przestrzeni.

praca
Autor: Dell Inc.
Źródło: http://www.flickr.com

O ile w przypadku kierunków technicznych jest to możliwe, to już trudniej o to wśród absolwentów kierunków humanistycznych. W naszym kraju zwykle nie widzi się możliwości wypływających z działań przyszłościowych. Nie rzadko najważniejsze jest to, co tu i teraz, wykonanie działania na cito, w tej chwili, nie traktujemy poważnie planowanie, nie widzimy, że planowanie jest główną siłą napędową nowych technologii. Poszukiwani pracownicy do zbioru owoców.

Podejście humanistyczne daje możliwość zrobienia jakiegoś zadania przy założeniu, że jego skutki będą zauważalne w formie długoterminowych sukcesów. Najistotniejsze dzisiaj w innych krajach Europy jest myślenie przyszłościowe. Ważne wyjątkowo staje się w tym wszystkim podejście humanistyczne. Związane jest to z uniwersalizmem moralnym oraz myśleniem, że wszystkie rzeczy jakie robimy powinny mieć skutki dobre dla wszystkich ludzi

.

praca w Grójcu
Autor: Abd allah Foteih
Źródło: http://www.flickr.com

Powinno się kształcić młodzież i rozwijać na to, aby w przyszłości absolwenci potrafili planować przyszłościowo, dbając o następne pokolenia, kłaść nacisk podejście moralne, nie tylko pragmatyczne. Niestety nie dzieje się tak obecnie w naszym kraju w procesach politycznych oraz kulturowych. Kuleje niezwykle mocno zarządzanie wszelkimi projektami. Wielka ilość publicznej kasy marnuje się a ponadto znaczna większość tych pieniędzy nie da odpowiednich efektów.

Taki stan rzeczy odzwierciedla się także ciężką sytuacją na rynku pracy. Po co zatrudnić kogoś, kto zadba o identyfikację wizerunkową różnych placówek publicznych w danym mieście, wolimy zrobić to sami, albo bez jakiegokolwiek pomysłu, tu i teraz, bez inwestycji w badania i przyszłość. W ten sposób nie tylko rujnuje się gospodarkę, ale również nie wspiera się idei ciągłego rozwoju. Odzwierciedla się to nawet w ilości miejsc pracy, w różnych częściach kraju, oferty pracy Grójec dają możliwość zatrudnienia praca brukarz, ale pytanie czy to jedyna droga rozwoju naszej gospodarki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • www.tv.pl