Pracownicy do zbioru owoców

lato to czas robót tymczasowych. Mnóstwo ludzi wyjeżdża wtedy za granicę, zwłaszcza studenci, którzy pragną sobie dorobić parę groszy. W Polsce jednak także można natknąć się na interesujące możliwości zarobku. w największej liczbie przypadków poszukiwani są pracownicy do zbioru owoców czy pracownicy sortowni.

Lato to specyficzna pora roku. obniża sięw tym okresie bezrobocie, ponieważ uwidaczniają się inne, dodatkowe możliwości dorobienia pieniędzy. Tak istotnie jest z pracą sezonową np pracownicy do zbioru owoców. Osoby, które, na co dzień są bez pracy, w okresie letnim znajdują robotę, by chociaż trochę podreperować własny budżet. Wielu wyjeżdża za granicę mając nadzieję na solidniejsze zarobki. Rzeczywiście, można tam więcej zarobić, ale są to często nieuczciwe oferty. Zdarzało się, że ci co tam byli wrócili z niczym lub byli przerzucani z miejsca na miejsce, traktowani jak piąte koło u wozu. jeszcze inni wyjechali tam i się dowiedzieli, że nie ma dla nich pracy, następni pracowali za mniej stawkę niźli była im gwarantowana. Warto więc pamiętać, że jeśli już zdecydujemy się na wyjazd za granicę powinniśmy poznać wszelkie warunki pobytu, rodzaj pracy i gwarancje wypłaty. Są to kluczowe wiadomości.
praca
Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli nie mamy w planach wyjazdu aż za granicę warto spróbować w naszym kraju. U nas w każdym okresie letnim są zbiory i wiele osób jeździ na nie od lat. zarobki może nie są tak pokaźne jak za granicą, ale jest zapewnienie, że wypłaty będą systematyczne. Zawsze również znajdujemy się blisko domu, znamy język, co jest bardzo istotną kwestią. Nie zapominajmy także, iż praca w Polsce to mniejsze koszty dotarcia na miejsce pracy. Niektóre, bowiem wyjazdy za granicę wiążą się z wydatkami dość sporymi, które później na samym początku musimy odrobić.

oczywiście, oferty przykładowo: pracownik sortowni proponowane są poza dużymi ośrodkami miejskim, w takim miejscach, jak przykładowo Grójec. Są to miejscówki z wieloma hektarami upraw i bardzo dużych rozmiarów sortowniami. Co roku, ilość ludzi, która wybiera się na zbiory po naszym kraju jest na dość dużym poziomie. Nie ma też rozróżnienia na regiony, że przykładowo ktoś z mazowieckiego pracuje tylko w mazowieckim, robotnicy jeżdżą po całej Polsce, a pochodzą z różnych części Polski. Wiedzą ponadto, iż czeka ich trudna praca Grójec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • www.tv.pl