Na pewno każdy z nas musi obliczać co roku swój podatek od zarobków

Na pewno każdy z nas musi obliczać co roku swój podatek od dochodów. Urzędy Skarbowe zwykle nie dopuszczają zwłoki w składaniu zeznania podatkowego – nieprzekraczalny termin przypada na trzydziesty dzień kwietnia. Jeśli do tego terminu nie złoży się zeznania podatkowego, może wiązać się to z dużymi kłopotami.

program
Dlatego zwykle większość ludzi dobrze pilnuje tego terminu i stara się przeliczyć swoje przychody z poprzedniego roku kalendarzowego. Zazwyczaj oddajemy Urzędowi Skarbowemu sporą część swoich dochodów. Jest jednak kilka przepisów, które pozwalają na odliczenie wskazanych kwot od podatku i lepsze rozliczenie. Jedną z takich opcji jest przekazanie jednego procenta należnego podatku. Wybrana w Twoim rozliczeniu OPP np. naratunek.org z pewnością rzetelnie spożytkuje te pieniądze.

Dużo osób korzysta z takiej opcji – wprawdzie 1 procent nie wydaje się zbyt wielką sumą, kiedy jednak swój jeden procent podatku odda wiele osób, może się z tego zrobić naprawdę wielka suma. Każdego roku organizacje pożytku publicznego emitują wiele reklam, w których mówią o możliwości oddania jednego procenta naliczonego podatku na konkretny cel. Zawsze można skorzystać z takiej możliwości. Jeżeli nawet nie masz wybranej jednej organizacji, możesz oddać swoje pieniądze na jedną z losowo wybranych instytucji.

program
Autor: Dell Inc.
Źródło: http://www.flickr.com
Sporo programów do rozliczania podatków daje taką możliwość. Jeżeli jednak znasz jakąś instytucję, na rzecz której możliwe jest oddanie swojego datku, powinieneś ją wskazać. Niejednokrotnie organizacjami pożytku publicznego bywają samorządy szkolne – zatem możesz podarować swój podatek szkole, w której uczy się Twoje dziecko. Takie pieniądze bez wątpienia mogą być nieźle zagospodarowane. Możesz przekazać swój podatek ponadto na jedną z fundacji trudniących się pomocą ubogim – Caritas, WOŚP, ITAKA czy różnego rodzaju fundacje pomocowe – możliwości jest naprawdę dużo.

Być może Twój datek nie będzie zbyt duży, jednak w tym przypadku genialnie sprawdza się przysłowie – ziarnko do ziarnka, a zbierze się miarka. Jednocząc siły można zadziałać naprawdę sporo – a oddanie swojego procenta na jedną z instytucji pożytku publicznego to naprawdę genialny pomysł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • tv.pl