Na czym polega szkolenie z koncepcji 5s?

Rynek szkoleń oferuje przedsiębiorcom obecnie sporą ilość kreatywnych rozwiązań dla firm. Jedną z popularnych tematyk szkoleniowych jest szkolenie 5s. Szkolenie to zostało tak nazwane od początkowych liter słów, jakie określają najważniejsze zasady, którymi kieruje się ta metoda.

Przykładowo na początku należy wynieść wszelkie rzeczy, które mogą przeszkadzać nam w pracy. Przedmioty te oznacza się najczęściej czerwonymi kartkami. Następnie lądują takie przedmioty w jakimś pudle, gdzie ocenia sięich wartość podczas pracy. Jest to selekcja. Następna część to systematyka. Tutaj należy umieścić przedmioty w taki sposób, aby można było z nich korzystać, w zależności od naszych potrzeb korzystania z tych rzeczy. Lokalizacja musi być łatwa żeby nie tracić czasu na szukanie jakiegoś przedmiotu. Umiejscowienie jest porządnie opisana.
szkolenie
Autor: Waag Society
Źródło: http://www.flickr.com

Trzeci ważny element całej układanki to sprzątanie. Za pomocą cyklicznego sprzątania mamy możliwość nie tylko odczuwać komfort w pracy ale w głównej mierze możemy darzyć większym szacunkiem nasze miejsce pracy. Następnym krokiem jest standaryzacja. Chodzi tutaj o utrwalenie wszelkich zasad, jakie wcześniej zostały wprowadzone. Musimy więc teraz opisać każdą regułę, stworzyć odpowiednie formularze, harmonogramy, listy kontrolne itp. Na samym końcu całego przedsięwzięcia umiejscowiona została samodyscyplina. Musimy na tym etapie permanentnie dbać o to, żeby cały personel chciał zachować wszystkie wypracowane standardy.

W tym celu stosuje się dużą ilość zasad, których należy przestrzegać, żeby uzyskiwać jak najwyższe rezultaty – szczegóły na http://www.4results.pl/o-nas/. Można więc powiedzieć, że początkowe trzy elementy tej techniki budują cały system po czym w czwartym etapie oraz w ostatnim etapie próbuje się utrzymać całą metodę. Dzięki stosowaniu takiej metody mamy możliwość uniknąć niebezpieczeństwo wystąpienia pomyłek w miejscu pracy. Poza tym korzystanie z tych metod sprawi, że działania każdego pracownika staną się efektywniejsze i skuteczniejsze.

Redukcja kosztów, dużo lepsze efekty oraz wyższy poziom bezpieczeństwa w w firmie to tylko pierwsze skutki stosowania metody 5s. Profesjonalne szkolenia i coaching kierowane są na ogół zarówno do personelu jak i do kadry zarządzającej. Obniżymy nasze koszty przy podwyższeniu profesjonalizmu pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • http://tv.pl/