Psycholog gryzie!

Coraz szybsze tempo życia, problemy ze uzyskaniem pracy lub z zachowaniem obecnego zatrudnienia, wieloletnie kredyty, zarobkowa uchodźstwo i powrót do domu rodzinnego, żeby na nowo poukładać sobie życie… Wszystkie te bolączki zostawiają ślad, mają wpływ na pogorszenie stanu zdrowia, co prowadzi do zwiększającego poziomu stresu. Jeśli przekroczy on dopuszczalną miarę tolerowaną przez organizm i w zamian mobilizować rozpocznie przeszkadzać w
codziennym działaniu, to oznaka, że powinniśmy rozważyć wizytę u psychologa.

psycholog
Źródło: flickr.com

Skończyły się aktualnie czasy, w których wizyta u fachowca zdrowia psychicznego brana była, w najlepszym przypadku – za niedomaganie naszego zakresu, w najgorszym zaś – za chorobę psychiczną. Znajdą się co prawda „normalni”, którym nic nie dolega i wyśmienicie czują się we własnej skórze, którzy z niechęcią będą wytykać palcami osoby wymagające pomocy. Na szczęście są to coraz bardziej przypadki odosobnione, zwycięża bowiem coraz wybitniej podejście racjonalne, które objaśnia nam, że wizyta u psychologa to jak wizyta u normalnego lekarza. Podobnie, jak zgłaszamy się do lekarza rodzinnego, bo doświadczamy, że bierze nas choroba, tak samo, możemyrozróżniać przewlekły odrazę do życia, które to przeszkadzają nam w normalnym funkcjonowaniu.

Sama zmiana pojmowania to nie wszystko, w ruch poszły uczynki objawiające się pod postacią osiągalnych w wielu miejscach poradni psychologicznych. Trend ten szczególnie jest widoczny w większych miastach. Nikogo już nie powinna dziwić sytuacja, że po wpisaniu w wyszukiwarkę Google, Bing czy Yahoo wyrażenia np. psycholog Warszawa, zostaniemy wręcz zasypani stosownie dobranymi efektami, skrojonymi dla naszych potrzeb lokalizacyjnych czy finansowych pełen raport.

psycholog
Źródło: flickr.com

wszelki kij jednak ma dwa krańce, i choć z jednej strony cieszy stan dużej akceptacji aprobaty dla tego typu leczniczej pomocy, to z drugiej należy wystrzegać się tzw. domorosłych psychologów. Wielu bowiem „specjalistów” z niepewnymi kwalifikacjami za cel obrało sobie skorzystanie z sytuacji – naszej chęci zdobycia odpowiedniej pomocy. Sprawdźmy zatem skrupulatnie kwalifikacje psychologa, którego chcemy odwiedzić, czy jest on rzeczywiście osobą w pełni kompetentną. To bardzo ważne. W przeciwnym razie oddajemy się w ręce osoby, która zamiast nam pomóc może nam jeszcze bardziej zaszkodzić. komplikacje tego typu „pomocy” mogą być tragiczne dla nas, jak i dla naszych rodzin, a dobroczynna kuracja, którą zastosował nieprawdziwy fachowiec obróci się przeciwko nam w dowolnej obszarze życia. Naprawdę nie warto ryzykować.

Źródło: www.rankinglekarzy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • http://tv.pl/