Współczesne środki farmakologiczne – parę interesujących danych

Anti-aging to dziedzina wiedzy zajmująca się wydłużaniem ludzkiego życia. Bowiem długie, pełne zadowolenia życie to wieczne marzenie każdego człowieka. Przez wieki wspominano o nim w bajkach i opowieściach, których śmiałkowie wybierali się na poszukiwania źródła wody, zapewniającej wieczną młodość i witalność.

tabletki
Autor: Petras Gagilas
Źródło: http://www.flickr.com

Na szczęście postęp nauki i techniki, w szczególności neurotechnologii i biotechnologii wysoce nas przybliżył do spełnienia tego marzenia. Okazuje się, że dzisiejsza medycyna zna już pewne metody, które mogą sprawić, iż upływ czasu delikatniej obejdzie się z ludzkim organizmem. Na pewno ważna jest zdrowa dieta. Jednym z czynników które wpływają na starzenie się jest oksydacja. I tu z pomocą przychodzą suplementy diety. Znajdziemy pokaźną ilość rozmaitych preparatów pozbywających się nadmiaru wolnych rodników. Po trzecie, odpowiednie wysycenie naszego dnia zdrowym ruchem i prozdrowotną gimnastyką. Jednak w porównaniu z tym, co ma się zdarzyć w już nie tak odległej przyszłości, to zaledwie skromny początek.

Ray Kurzweil, amerykański naukowiec, pisarz, propagator idei trans humanizmu, przekonuje iż za około 20 lat wspierana informatyką medycyna ulegnie tak ogromnej zmianie, iż w zasadzie będzie możliwa naprawa każdego psującego się ludzkiego organizmu. Z tego względu twierdzi, iż kluczowe jest, aby we względnie dobrej kondycji przeżyć najbliższe 20 lat. Być może nieśmiertelność czeka tuż za rogiem?

Co więc zrobić by przetrwać najbliższe dwie dekady? Otóż Kurz, daje rady, iż najważniejszą kwestią jest stosowna suplementacja, czyli podawanie organizmowi substancji (witamin i innych substancji egzogennych), których nie jest w stanie dostarczyć mu codzienna dieta. A przyczyn tego stanu jest sporo najważniejsze: z wiekiem maleje zdolność organizmu do przyswajania wielu kluczowych substancji z pożywienia. Po drugie, bo we współczesnej żywności owych substancji jest…coraz mniej. Zaintrygowany? Zobacz rutimax i przeczytaj więcej.

W teorię inkasującego 25 tysięcy dolarów za wygłoszenie przemówienia możemy wierzyć czy też nie. Czy okaże się dobrym wróżbitą? Nie pozostaje nam nic innego, jak zadbać o zdrowie, zapamiętać jego słowa i …przekonać się o ich słuszności już za niedługi czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • tv.pl