Jak szybko wrócić do zdrowia!

Z zajęciem fizjoterapeuty w polskich warunkach jest podobnie tak jak z polskim wszechobecnym bałaganem. Co prawda, sytuacja w wielu dziedzinach się naprawia, ale jakby na złość, co pewien okres wraca następna kwestia, której – mówiąc taktownie – nikt nie zamierza ruszyć. Tak jest przykładowo z unormowaniem grupy zawodów. Niedawno jeszcze były już minister sprawiedliwości postąpił o krok dalej i rozpoczął promować deregulację nie myśląc chyba jednakże o tym, iż miast deregulować należy przede wszystkim niektórewybrane profesje znormalizować!

fizjoterapeuta
Autor: Nick Webb
Źródło: http://www.flickr.com
Tak jest na przykład w kwestii zawodu psychologa czy fizjoterapeuty. W obu tych zawodach brakuje skodyfikowanych regulacji. które opisują fachowców, właściwości, którymi powinni się wyróżniać, doświadczeniem, szkoleniami, itd. w temacie psychologii jednakowoż stan prawny prezentuje się ciut korzystniej, ale już z zawodem dobrego fizjoterapeuty poznań jest gorzej niż beznadziejnie.

Ten zawód nie jest w jakikolwiek sposób kontrolowany przez państwo, więc mogą go sprawować osoby niemający właściwych kwalifikacji, a tym samym szkodzące przyszłym klientom. Idealna możliwość tego typu, iż tworzą się prawne unormowania, a obejmować by one miały zakres powinności. Bardzo korzystnie by było, gdyby pojawiły się w tego typu regulacji prawidła osiągnięcia prawa do podjęcia takiego zawodu. ponadto, niezbędny w tym wszystkim jest tzw. formalny wykaz fizjoterapeutów. Mało i sporo jednocześnie, zwłaszcza, gdy nie widać działań ze strony państwa do tego typu inicjatyw.

rehabilitacja
Autor: MartialArtsNomad.com
Źródło: http://www.flickr.com

omówiona regulacja to najlepsza ochrona przed pseudospecjalistami gwarantującymi niewiarygodne efekty leczenia. łatwo zgadnąć, iż zamiast złotych gór taki pacjent dostaje nic nie wnoszące do tematu zabiegi, a co najbardziej niebezpieczne narażony jest na nadwyrężenie stanu zdrowia. Należy się wystrzegać tego typu „specjalistów”, bo praca fizjoterapeuty polega na znacznej ingerencji w nasze ciało, co w rękach nieprzygotowanej osoby może nam mocno odbić się na zdrowiu.

Warto przeanalizować kwalifikacje danego specjalisty, poczytać o nim opinie, popytać znajomych, rodziny. Wielu dobrych fizjoterapeutów ma ukończoną uczelnię wyższą, a jest ich bardzo dużo w Polsce (szczególnie duże ośrodki miejskie tj. Warszawa,Wrocław, Kraków, Poznań, ale nie tylko – fizjoterapeuci z innych miast). Dla chcącego nic trudnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • http://www.tv.pl/