W jaki sposób zapisać się na dobry kurs szkoleniowy

Konieczność różnego rodzaju szkoleń jest w ostatnim czasie ogromnie ważna. Dotyczy to w szczególności biznesmenów, którzy pragną własną działalność poprawiać i usprawniać. Aby być w stanie to osiągnąć, na świecie wymyśla się sporo różnego rodzaju metod, dzięki którym dana osoba jest w stanie ciągle ulepszać własne kwalifikacje, a przy tym również zyskiwać potrzebne doświadczenie. Szkolenia są szczególnie znaczące, gdy odnoszą się do osób zarządzających firmą. Stanowisko to oznacza bowiem także zarządzanie ludźmi, to przedsiębiorstwo tworzącymi.

Do takiej pracy potrzeba natomiast wielu konkretnych umiejętności. Część z nich niektóre osoby mają z natury, są to bowiem takie przymioty jak umiejętności przywódcze, wyrozumiałość i stanowczość połączona z umiejętnością dopasowywania się. Wiele cech jednak wymaga długotrwałego wdrażania i uczenia się. Do takich celów wymyślono więc szkolenia dla menedżerów. Jednym z etapów takiej edukacji jest osiągnięcie etapu znanego pod pojęciem Green Belt – http://abk.pl/oferta/six-sigma/six-sigma-green-belt/.

Przebieg szkolenia

szkolenie
Autor: Heinrich-Böll-Stiftung
Źródło: http://www.flickr.com

Szkolenia green belt na dzień dzisiejszy można odbyć w dużej liczbie różnych miejsc. Ogromnie ważne jest, by prowadzone były przez osobę wykwalifikowaną i doświadczoną. Najczęściej jest to więc osoba, znajdująca się na poziomie black belt, czyli na poziomie dużo dalszym niż etap osiągany w czasie szkolenia. Tego rodzaju szkolenie umozliwia określonej osobie stopniowe wdrażanie się w kierowanie biznesem. Rzecz jasna nie ma tu na razie mowy o zarządzaniu całym przedsiębiorstwem, każdy proces tego rodzaju trzeba bowiem zaczynać od mniej ważnych aspektów. Po odbyciu szkolenia uczestnik uzyskuje właściwy certyfikat, poświadczony przez międzynarodowych specjalistów.

Dlaczego „black belt”?

Nazwa opisywanego etapu umiejętności, a także szkoleń http://abk.pl/oferta/six-sigma/six-sigma-black-belt/ z tematyki nie została wybrana przypadkowo. Przede wszystkim wspomnieć należy, iż nazwa ta została nadana przez analogię do rozmaitych sztuk walki, takich jak na przykład karate, w których także uzyskuje się wielobarwne pasy w zależności od etapu. W umiejętnościach wiążących się z biznesem pas ten ma znaczenie symboliczne, unaocznia drogę, jaką dana osoba przeszła od początku aż do czarnego pasa, który jest stopniem najwyższym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • http://www.tv.pl/