Z jakich powodów radzę zostanie tłumaczem języka niemieckiego?

Niemalże od dziecka pragnąłem być tłumaczem. Uwielbiałem języki obce, a więc nie mam dużego kłopotu z tym by poznawać nowe słówka – niemieckie czy angielskie. Jednakowoż fakty są takie, że nie wszyscy ludzie są dobrym tłumaczami. W wielu przypadkach nawet jeżeli kompletnie nie mamy problemów z danym językiem obcym, to i tak nie nadajemy się do tłumaczenia. Trudno jakoś polemizować z owym twierdzeniem – przecież w żadnym razie nie odkryłem Ameryki. Dobrze, ale przecież chciałbym wymienić w owym artykule plusy bycia zawodowym tłumaczem.

tłumacz w pracy
Autor: Joshin Yamada
Źródło: http://www.flickr.com

Niezmiernie fajne jest to, że powiedzmy tłumacz niemieckiego warszawa ma możliwość każdego miesiąca zarobić całkiem duże pieniądze. Wcale nie przesadzam. Solidny tłumacz (odnośnik www}) ma okazję zarobić niemałe pieniądze, akurat co do tego ciężko mieć jakiekolwiek wątpliwości. W szczególności tacy tłumacze, którzy kipią energią są w stanie zarobić niezłe pieniądze. A więc jeżeli doskonale znasz język obcy, a do tego masz optymalną mentalność, zapewne poradzisz sobie z dosłownie wszystkim. Trudno rozumować w inny sposób.

W wielu przypadkach moja praca jest odrobinę mocno stresująca – gdy wykonuję tak zwane tłumaczenia symultaniczne. Jednakże oczywiście nie uskarżam się, bo tak naprawdę tłumaczenia angielski to całe moje życie. Kocham tłumaczyć, myślę, że to kapitalne, mocno rozwijające zadanie. W wielu przypadkach możemy w sumie myśleć, iż tłumacz zasadniczo nie ma klawego życia, ciągle się nudzi, lecz to fałsz. Zapewne jest wiele zawodów, które mają dużo lepiej, lecz są także takie zawody, które nawet nie mają startu do mojej profesji. A poza tym, dzięki właśnie pracowaniu jako tłumacz jestem bez dwóch zdań niezależny.

Czyli jeżeli będę chciał trochę odpocząć od naszego kraju, polskiego klimatu, etc., zawsze mogę pojechać do chociażby Tajlandii. Moja przyjaciółka przynajmniej 6 miesięcy spędza w tropikach. Choć tak naprawdę nie są to 100% wakacje, bo tak czy siak musi pracować, to bez cienia wątpliwości jest zadowolona. Kto by nie był? A więc jak pewnie zauważyłeś, nigdy nie powiem, że praca jako tłumacz to nieodpowiednie zajęcie. Tak przynajmniej uważam. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące bycia tłumaczem, serdecznie zapraszam do zadawania mi pytań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • http://www.tv.pl/