W kraju rośnie coraz większa ilość miłośników kawy sypanej.

Na szczęście coraz więcej z nas zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że kawa rozpuszczalna nie jest za niezłym gatunkiem kawy, ale zaczyna szukać dobrej kawy w ziarnach. Co ciekawe, kawę ziarnistą można dzisiaj parzyć sobie w domu, co bez wątpienia przyczyni się do zwiększenia popularności kawy w naszym państwie.
Espresso
Autor: Sagafredo Zanetti
Źródło: Sagafredo Zanetti

Współcześnie na rynku istnieje tak wiele maszyn, za pomocą których można przygotować kawę, że każdy niewątpliwie znajdzie coś dobrego dla siebie. Można pokazać dla przykładu staromodne kawiarki, które obecnie wracają do łask, a posiadanie takiego sprzętu wystylizowanego na starszy jest powodem do dumy. Oprócz kawiarek można używać także chemexów, które są wielce nowoczesne, ale jednocześnie bardzo proste w obsłudze. Decydując się na parzenie kawy samodzielnie w domu dobrze pamiętać również o zakupieniu młynka do kawy. Podstawą dobrego zaparzania kawy jest bowiem korzystanie ze świeżo zmielonych ziaren. Teraz najbardziej modna jest kawa Arabica, którą można dostać w licznych sklepów w postaci ziaren. Dla największych fanów kawy polecamy natomiast wizytę w jakiejś dobrej palarni kawy. To palarnie, w których świeżo zebrane ziarna są odpowiednio przygotowywane do dalszego zaparzania.

Jeśli ktoś zna się na kawie trochę lepiej, na pewno doceni ziarna kupione właśnie w takiej palarni, bezpośrednio od producenta mającego sklep z kawą ziarnistą. każda palarnia kawy to miejsce, w którym można również kupić wszystkie akcesoria potrzebne do zaparzania kawy osobiście w domu. Jeśli w Twoim otoczeniu jest jakiś miłośnik kawy, wizyta w palarni kawy może przynieść Ci sporo fantastycznych pomysłów na prezent dla niego. Możliwość nabycia świeżo mielonej kawy przywiezionej z dalekich zakątków świata oraz zaparzenia jej samemu w domu zdecydowanie zauroczy każdego fana kawy. Kiedy zaś nie ma on jeszcze urządzeń do parzenia kawy, można zafundować mu wizytę w takiej palarni. Dużo z nich oferuje także kursy przygotowywania kawy – zakup takiego kursu niewątpliwie będzie świetnym pomysłem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • http://www.tv.pl/