Góry to świetne miejsce gdy chcemy odpocząć

Są miejsca odpowiednie na każdą porę roku. Czy mówimy o morzu? Nie, bo lata są tam bardzo fajne, ale zimy już trochę nieprzyjemne. Czy mówimy o dużej aglomeracji? Też nie, gdyż wykańcza nas tam nieustający hałas. Duże miasta są fajne na parę dni, ale niestety nie na każdą porę roku, czyli cały czas. Pytanie więc brzmi, gdzie dobrze byłobywybrać się w styczniu i lutym, maju i czerwcu oraz październiku? Naturalnie w góry.

Tatry
Autor: Szift
Źródło: www.flickr.com

Wypoczynek w górach zachwycao każdej porze roku. Latem możemy schronić się tam przed rozgrzanym miastem, poczuć przyjemne ciepło, które nie jest męczącym żarem. Na wiosnę mamy niezwykłą okazję zobaczyć, jak natura budzi się do życia. Jeśli myślisz, że w mieście wygląda to tak samo, to koniecznie musisz zobaczyć, czym w rzeczywistości jest prawdziwy rozkwit natury. Na jesień jest nostalgicznie i można się zadumać. Przyroda szykuje się do odpoczynku, czuć ruch w naturze, jednak nie tak intensywny, jak możemy zaobserwować na wiosnę, lecz jest to raczej krzątanina, żeby zdążyć przed przyjściem trudnego dla zwierząt i roślin okresu. Zima w górach zachwyca niesamowitymi widokami. To też najlepszy czas dla miłośników sportów zimowych, którzy przygotowują się na ten sezon cały rok.

Wypoczynek w górach to również wspaniałe pensjonaty otwarte cały rok. Są niezwykle klimatyczne iwyjątkowe, i nieważne, czy na myśli mamy wiekowe schronisko, uroczy pensjonat, czy też nowoczesne spa (bardzo przydatna strona, dobrze odwiedzić). Baza noclegowa w każdym zakątku naszych gór prezentuje się dosyć dobrze. Nie da się ukryć, że więcej znajdziemy noclegów w bardziej znanych kurortach, jednak nawet w tych mniej uczęszczanych zawsze znajdziemy coś dla siebie. I nawet takie miejsca, gdzie jest mniej komercji, a więcej prowincji dostarczą nam więcej – tajemnicy, dzikości, nieodkrytych zabytków… Sprawdź willę Pod Zegarem! Zależy tylko, czego oczekujesz od swojego wymarzonego wypoczynku w górach.

Warto też powiedzieć o ludziach spotykanych na szlakach. Są cały rok, pozytywnie usposobieni, kłaniający się i ci bardziej zadumani, kontemplujący ciszę, spokój i piękne widoki. Nieważne też kiedy w ciągu roku, ale zawsze w górach spotkamy całe rodziny, jak również samotników, z tym że tych pierwszych częściej widujemy w porze wiosenno-letniej, a tych drugich, gdy sporty zimowe goszczą na stokach i leśnych traktach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • www.tv.pl