Surwiwalowe wyprawy – aktywne wakacje

Całe szczęście, zima nas opuściła. Tego roku wyjątkowo mocno dawała nam popalić. Mieliśmy już tego mrozu serdecznie dosyć. W końcu nadeszła wiosna i nastały pogodne dni. Ani się spostrzeżemy, a nastanie lato. A to oznacza, że sezon urlopowy już niebawem. Czekamy na wczasy z niecierpliwością. Już od dawna obmyślamy ten upragniony wakacyjny wypoczynek.

Wielu z nas chce wyjechać na zagraniczny turnus. Jest to najpopularniejszy sposób na spędzenie urlopu. Większość z nas nie przedstawia sobie idealnego wypoczynku bez gorącej plaży i lazurowego morza. Jednak są pośród nas i ci, którzy z kolei pragną odrobiny adrenaliny. Nie dla nich wylegiwanie się na słońcu.

Wycieczki, góry
Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Aktywny wypoczynek posiada mnóstwo dobrych stron. Przede wszystkim, świetnie oddziałuje na naszą kondycję. Jeżeli cały rok spędzamy przykuci do laptopa, to powinniśmy wykorzystać urlop i poćwiczyć odrobinę. To bez wątpienia pokrzepi nas, a także poprawi nasze zdrowie. Aktywność na dworze to idealny sposób, by zatroszczyć się o swoje serce, czy kręgosłup.

Doskonałym rozwiązaniem może być wyprawa rowerowa. Do takiej wyprawy trzeba się jednakże przygotować dużo wcześniej. Po pierwsze, należy poćwiczyć nad kondycją. Potem musimy szczegółowo opracować trasę naszej wycieczki. Zarezerwujmy noclegi, a także zastanówmy się, gdzie będziemy jadać. Możemy także zabrać ze sobą namiot i sypiać na łonie natury.

Bez wątpienia przydadzą się nam dokładne kompasy. Na takich wycieczkach nietrudno pobłądzić, tym bardziej jeżeli jesteśmy niedoświadczeni i nie znamy dobrze tych terenów. Busole dadzą nam pewność, że za każdym razem trafimy do celu.

Nie zapominajmy też o dobrych latarkach, które pozwolą nam przemieszczać się nocą po lesie. Zawsze też miejmy przy sobie nożyk. Te wszystkie akcesoria można nabyć, odwiedzając wojskowy sklep lub market turystyczny. Przed takim wyjazdem powinniśmy zrobić szczegółową listę rzeczy, tak by niczego nie pominąć. Takie wczasy na pewno długo zostaną w naszej pamięci. Warto zaryzykować i choć raz w życiu coś takiego przeżyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • www.tv.pl