W jaki sposób używać lampy do fototerapii?

Fototerapia to jeden z doskonałych sposobów wspierających leczenie depresji. Jeśli martwi nas bezustanny niepokój, rozdrażnienie, wahania humoru, nadmierna senność, zobojętnienie i ogólna bierność, prawdopodobnie my także cierpimy na depresję sezonową powiązaną z niedostatkiem światła dziennego. W takim wypadku warto jest zaopatrzyć się w lampę do fototerapii i rozpocząć seanse, by szybko powrócić do świetnej formy.

Jak stosować lampę?

fototerapia

Przede wszystkim trzeba zacząć od tego, iż sesje powinny być rozpoczęte jeszcze przed zauważeniem pierwszych symptomów depresji, jeżeli wiemy, że niniejsza dolegliwość nas dotyczy. Dobrze jest wystartować z fototerapią od chwili, gdy wieczory stają się coraz dłuższe, a dziennego światła coraz bardziej zaczyna brakować. Trzeba wykonywać przynajmniej trzy zabiegi w tygodniu, by efekty były naprawdę zauważalne. Fototerapię można prowadzić przez cały okres jesienno-zimowy. Jedna sesja powinna trwać choćby pół godziny, zaś najdłuższy czas to ok. 2 godziny. Intensywniejsze naświetlanie nie poprawi rezultatów, ale nie trzeba też bać się niesprzyjającego wpływu lampy (ilumina.pl/webpage/jak-wybrac-lampe.html).

Lampa do fototerapii jest bezwzględnie bezpieczna i nie może spowodować poparzeń. W jakich godzinach przeprowadzać terapię? Najbardziej stosowne są godziny poranne jak również wczesny wieczór.

fototerapia

W czasie sesji nie jesteśmy zmuszeni patrzeć na wprost światła, a im bliżej twarzy mamy lampę, tym krótsze wykonujemy naświetlanie. Światło powinno padać na nas lekko z góry. W trakcie fototerapii możemy zająć się innymi zajęciami, m.in. obejrzeć telewizję albo poczytać. Pierwsze rezultaty mogą być zauważalne już po kilku seansach, lecz czasem zdarzają się osoby, którym fototerapia nie pomaga. Wtedy warto zmienić kąt naświetlania, odległość albo wydłużyć czas trwania seansu i zaobserwować czy przyniosło to oczekiwane rezultaty.

Na koniec trzeba dodać, iż terapia pomaga wyeliminować także wiele innych problemów, nie tylko depresję jesienną (zdecydowanie pomocna strona, mądrze jest odwiedzić). Coraz częściej używa się jej w przypadku dolegliwości skórnych, nadwagi, zespołu napięcia przedmiesiączkowego lub niedomagań związanych z menopauzą. Fototerapia może przynieść znakomite rezultaty również w powyższych schorzeniach. Dobrze jest przekonać się czy jesteśmy podatni na jej działanie i znowu czerpać zadowolenie z życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • tv.pl