Jak pewnie zarobić?

Krajowe papiery wartościowe są obecnie najpewniejszą formą inwestycji. Zapewniają one przychody na stałym poziomie, który zależy od czasu na jaki określona obligacja opiewa.

Obligacje przedsiębiorstw różnią się od akcji na kilka zasadniczych sposobów – obligacje zapewniają niezbyt duży, ale stały i pewny zysk w okresie kilku lat i nie dają nabywcy obligacji żadnych dodatkowych przywilejów –> link do źródła. Akcje natomiast mogą zapewnić znaczny zysk, ale również są obciążone pewnym niebezpieczeństwem. Akcje są emitowane przez spółki giełdowe, wierzyciele mający odpowiednio wysokie zestawy akcji mają także prawo do współwłasności spółki i brania udziału w walnych zgromadzeniach.

Kryzys finansowy dotarł już do Europy. Inwestorzy, którzy ulokowali znaczną część środków w akcje mogli stracić w tym okresie wszystkie oszczędności.

inwestowanie
Autor: OTA Photos
Źródło: http://www.flickr.com

Z tego powodu też najbardziej istotna zasada inwestorów zakłada lokowanie pewnego procenta finansów w obligacje skarbowe. Taka metoda w znaczny sposób eliminuje poniesione straty w przypadku nieudanej inwestycji i jest dobrym zabezpieczeniem na wypadek załamania gospodarki. Jedyną sytuacją, w której emitent obligacji może nie wypłacić należności jest bankructwo. Państwo, jako jedyny podmiot na rynku nie może ogłosić bankructwa. W krytycznej sytuacji może zaprzestać emisji papierów wartościowych i dodrukować pieniądze w celu spłacenia długów.

Wartość obligacji po wyznaczonym okresie musi być większa, niż początkowo. Z tego powodu oprocentowanie jest wyższe niż zakładana inflacja. Jest tak dlatego, że pieniądz cały czas traci na wartości. W praktyce oznacza to tyle, że przykładowo dziesięć lat temu, za sto złotych można było nabyć więcej dóbr niż obecnie. Inflacja jest więc niezwykle ważnym elementem mającym wpływ na opłacalność działania. Przejdź na http://www.pccinwestor.pl/faq/czy-inwestowanie-w-obligacje-jest-ryzykowne/

Warto na to zważać zakładając lokatę bądź bankowe konto oszczędnościowe. Niektóre banki oferują bowiem oprocentowanie poniżej progu opłacalności inwestycji. Kusząco wyglądające oprocentowanie na reklamie takiej usługi finansowej mogą być więc zwykłym chwytem reklamowym, mającym na celu zyskanie klienta przez bank. Na dzień dzisiejszy jednak przepisy co do lokat pieniężnych są na tyle konkretne, że taka przypadek rzadko ma miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • http://tv.pl/