Szkolenia dla pracowników zarządzających projektami

Prince2 jest jedną z najwyżej ocenianych metod zarządzania projektami. Pracodawcy poszukujący kandydata na stanowisko kierownicze bardzo ochoczo odnoszą się do osób odznaczających się znajomością tego systemu. Jest on niezwykle uniwersalny, potwierdzono jego dużą efektywność w różnych gałęziach biznesu.

nauka na szkoleniach
Autor: Les Roches International School of Hotel Management
Źródło: http://www.flickr.com

Metoda Prince2 musi być jednak wdrażana w kontrolowanym środowisku. Znaczy to, że projekt powinien posiadać wyznaczoną datę końcową, a do jego wdrożenia przeznaczono odpowiednie środki finansowe, sprzęt, oraz odpowiednia siła robocza.

Jak otrzymać certyfikat Prince2?

W paru miejscach w Polsce oferowane są profesjonalne szkolenia prince2 można się jednak nauczyć samemu. Korzyścią z uczestnictwa w szkoleniu w tym kierunku jest indywidualne podejście do wszystkich chcących poznać tę metodę, oraz łatwość dostępu do źródeł o charakterze edukacyjnym. Ponadto, każda instytucja zapewniająca szkolenia w tym kierunku musi posiadać odpowiednią zgodę. Oferta edukacyjna musi więc spełniać wysokie standardy.

Kompleksowe przeszkolenie razem z pakietem materiałów pomocniczych to koszt około 2000 zł. Szkolenie kończy się egzaminem sprawdzającym znajomość metody kończący prince2 egzamin jest bardzo dokładny, a każdy uczestnik musi podpisać dokument, że do testu przygotowywał się na akredytowanych warsztatach, albo samodzielnie z wykorzystaniem dodatków o charakterze dydaktycznym.

Uniwersalność przyjętej metody

Metoda zarządzania Prince2, jak wszystkie inne posiada swoje wady. Oskarżana jest najczęściej o znaczną biurokratyzację projektu, co jest problematyczne przy zarządzaniu przedsięwzięciem na niewielką skalę. W celu osiągnięcia skuteczności na odpowiednim poziomie niezbędne jest stosowanie się do wszystkich składników metodyki.

Poza podanymi gorszymi stronami, jest to jedna z lepszych metod zarządzania wykorzystywana we współczesnym biznesie. Pracodawcy skwapliwie zatrudniają kandydatów, którzy znają także pozostałe sposoby zarządzania projektami. Przyjmuje się, że optymalna jest znajomość trzech sposobów zarządzania. Poznanie takich metod jak Six sigma lub Scrum daje więc większe szanse na zatrudnienie.

Więcej informacji zobaczysz po kliknięciu w link: szkolenia na positivepro.eu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • www.tv.pl