Bezcenne właściwości oleju lnianego

O ich nieocenionych możliwościach medycyna naturalna wiedziała od zawsze. W obecnym czasie udowodniły to badania naukowe i przyszedł czas na kuracje olejami. Warto je wypróbować, bo umożliwiają nie tylko dbać o zdrowie, ale również je ”podreperować”.

olej
Autor: StateofIsrael
Źródło: http://www.flickr.com
Za złoto wśród olejów uchodzi olej lniany, który w swym składzie posiada ogromną ilość dobroczynnych kwasów omega-3. Stanowią one 50 proc. jego składu (ale jedynie wówczas, jeżeli mamy do czynienia z produktem nieoczyszczonym). Olej lniany usprawnia pracę wszystkich układów organizmu. Wzmacnia serce, obniża ”zły” cholesterol (suplementy na cholesterol), normalizuje ciśnienie, działa przeciwzapalnie i przeciwalergicznie. Zapobiega depresji, chorobie Alzheimera oraz zmniejsza ryzyko raka.Pionierką badań nad olejem lnianym, a w szczególności zawartymi w nim kwasami tłuszczowymi omega3, była dr Joanna Budwig. Ta niemiecka chemik, fizyk, aptekarka i autorka wielu książek, (aż siedmiokrotnie nominowana do Nagrody Nobla), stworzyła specjalną dietę, w której coraz większe grona widzą dużą szansę na poprawę zdrowia – sprawdź ofertę sklepu ZdrowyStragan.

Tłuszcze roślinne to tylko zdrowie. Nie tylko nie są kaloryczne, ale nawet wspomagają walkę z otyłością. Warto zainteresować się, które są warte uwagi i wprowadzić je do codziennej diety.Dr Budwig opracowała słynną pastę, której składnikami jest zmiksowany olej lniany z białym serem tudzież twarożkiem. Poza tym, że podobno działa przeciwnowotworowo, to zaskakuje smakiem! Warunek? Świeży olej lniany i mikser. Należy pamiętać aby z tych dwóch składników stworzyć jednolitą pastę, dlatego, że tylko przyjmowane razem przynoszą tak spektakularne efekty. Tak przygotowana porcja nabiału stanowi nie tylko smaczny posiłek, ale jest naturalnym lekiem i zapewnia ochronę organizmu. Olej lniany przyczynia się do poprawy zdrowia w przypadku takich chorób jak np. arytmia, astma oskrzelowa czy cukrzyca.Lato sprzyja odchudzaniu i zmianom nawyków żywieniowych. Może pora to wykorzystać? Drastyczne diety mogą nas zniechęcić i spowodować uczucie rozdrażnienia, dlatego postawmy na sałatki. Są bogate w witaminy i minerały, a jednocześnie ubogie w puste kalorie i smaczne. Obowiązkowo z dodatkiem oleju lnianego, który maspecyficzny orzechowy posmak i idealnie komponuje się z wieloma składnikami sałatek.

Zobacz też inne oleje o właściwościach zdrowotnych – https://zdrowystragan.pl/oleje-spozywcze-olejki-kosmetyczne/412-olej-arganowy.html|https://zdrowystragan.pl/oleje-spozywcze-olejki-kosmetyczne/435-olej-jojoba-50-ml.html”>https://zdrowystragan.pl/oleje-spozywcze-olejki-kosmetyczne/435-olej-jojoba-50-ml.html|https://zdrowystragan.pl/oleje-spozywcze-olejki-kosmetyczne/423-olej-macadamia-100-ml.html”>https://zdrowystragan.pl/oleje-spozywcze-olejki-kosmetyczne/423-olej-macadamia-100-ml.html|https://zdrowystragan.pl/oleje-spozywcze-olejki-kosmetyczne/427-olej-z-czarnuszki-50-ml.html”>https://zdrowystragan.pl/oleje-spozywcze-olejki-kosmetyczne/427-olej-z-czarnuszki-50-ml.html|https://zdrowystragan.pl/oleje-spozywcze-olejki-kosmetyczne/431-olej-z-pestek-moreli-100-ml.html”>https://zdrowystragan.pl/oleje-spozywcze-olejki-kosmetyczne/431-olej-z-pestek-moreli-100-ml.html|https://zdrowystragan.pl/oleje-spozywcze-olejki-kosmetyczne/433-olej-ze-slodkich-migdalow-100-ml.html”>https://zdrowystragan.pl/oleje – https://autocraft24.pl/pages/oleje,30-184.aspx –spozywcze-olejki-kosmetyczne/433-olej-ze-slodkich-migdalow-100-ml.html}.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>