W jaki sposób zwiększyć własne kwalifikacje zawodowe?

Ten tekst głównie dedykuję dla takich ludzi, którzy pragną powiększyć własne kwalifikacje pracownicze. Przecież realny socjalizm dawno za nami, a więc jeżeli nie jesteśmy tymi osobami, które nie poszukują nowych możliwości, większych zarobków, etc., bez wątpienia musimy o to zadbać! Przykładowo bardzo dobrym wyjściem jest pójście na szkolenie prince2. Myślę, że tego typu szkolenie sporo daje. I choć mówimy w tym momencie o sporym wydatku, to tak czy siak PRINCE2 to takie szkolenie, które warto odbyć. Szczególnie, że w zasadzie nie mówimy tutaj o typowym szkoleniu…

Profesjonaliści w biznesie
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

W naszym kraju nieustannie są organizowane wszelkiego rodzaju szkolenia – jednakże prawda jest taka, że tylko część z nich są ciekawe, dające jakieś profity. Trzeba mocno się skupić w trakcie szkolenia, bo egzamin absolutnie nie należy do prostych (prince2 z stronie www.positivepro.eu)! Często można tak naprawdę dojść do tego wniosku, iż szkolenia są wyłącznie swego rodzaju formalnością – jednakże jeśli w rachubę wchodzi PRINCE2, mówimy o bardzo dobrej jakości. Kiedy ostatnio firma, w której pracuję wysłała mnie na to szkolenie, uważałem w sumie, że to będzie zwykły szkoleniowy weekend. Jednak mocno się zdziwiłem – naturalnie egzamin zdałem, a zresztą jak cała reszta uczestników szkolenia.

Praca, biznesmen
Autor: www.s-lab.pl
Źródło: www.s-lab.pl

Trzeba wspomnieć, że bardzo wskazane jest to by o wiele chętniej skorzystać z e-learningu. A więc w dzisiejszych czasach bez żadnego problemu mamy możliwość uczyć się przez Internet. Myślę, że to niesamowite, bo człowiek jest w stanie bez ruszania się ze swojego domu posiąść przydatne wiadomości o marketingu, public relations, etc. Wystarczy tylko chcieć – wiedzy jest tak dużo, iż ciężko wybrać najlepsze opcje.

Taka osoba, która ma zwiększone kwalifikacje w automatyczny sposób staje się bardziej profesjonalnym pracownikiem. Często uskarżamy się na choćby swoje zarobki. Nietrudno to wszystko zrozumieć – jednak trzeba wiedzieć, że przecież bardzo dużo zależy właśnie od nas samych. Czyli edukujmy się, a zapewne będziemy sporo lepszymi pracownikami. Kiedy nawet utracimy zatrudnienie, po krótkim okresie czasu odnajdziemy drugą.

Należy dbać o własne kwalifikacje zawodowe, a nareszcie będziemy sporo bardziej zadowolonymi pracownikami!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • tv.pl