Psychoterapia w sytuacji problemów z zasypianiem i odżywianiem

Do zainteresowań psychologii oraz psychoterapii zalicza się różnorodne zaburzenia. Psycholog jednak interesuje się tematem od bardziej teoretycznej strony, psychoterapeuta natomiast ma za zadanie podjąć się terapii. Terapia taka przybiera rozmaite formy zależnie od rodzaju problemu, jego poziomu zaawansowania, jak również od samego pacjenta. Terapia musi być bowiem dopasowana indywidualnie do człowieka, ponieważ każdy jest inny i wymaga różnych środków. O zainteresowaniu pomocą psychologa świadczy częstotliwość wyszukiwania fraz typu „psycholog Wrocław” w Internecie. Psychoterapeuci zajmują się terapią rozmaitych zaburzeń. Do nawet częstych zalicza się problemy ze snem oraz z odżywianiem.

Zaburzenia odżywiania
obiad
Autor: sikeri
Źródło: http://www.flickr.com

Zaburzenia te na późnym etapie mogą być bardzo groźne. Należy do nich między innymi anoreksja. Jest to choroba, polegająca na obsesyjnym odchudzaniu się, niejedzeniu. W efekcie może doprowadzić do śmierci. Leczenie zaburzeń odżywiania poprzez psychoterapię ma na celu dotarcie do źródła problemu, a co najważniejsze przywrócenie pacjentce normalnego rytmu jedzenia, co doprowadziłoby do unormowania się masy ciała. Fraza „psychoterapeuta Warszawa” to hasło niezwykle powszechnie używane w zasobach sieci, co może świadczyć o dużym zapotrzebowaniu na usługi.

Problemy ze snem

sen
Autor: Sarah Buckley
Źródło: http://www.flickr.com

Jest to niezwykle obszerna grupa, zawierająca w zasadzie wszystkie negatywne objawy w związkku ze snem. Z jednej strony niebezpieczna jest bezsenność, czyli nierzadko całkowita niezdolność do zaśnięcia; z drugiej strony zbyt długie spanie również jest groźne. Przykładem problemu ze snem jest również narkolepsja, odznaczająca się nagłymi napadami nrkolepsji i zasypianiem w nieoczekiwanych momentach i miejscach. Jednym z groźniejszych zaburzeń snu będzie somnambulizm, czyli lunatykowanie. Objawia się to chodzeniem w czasie snu i jest o tyle groźne, że taki człowiek może skądś spaść doznać obrażeń. Psychoterapia w przypadku braku snu ma na celu przywrócenie typowego zasypiania, ale często leków nasennych, które na dłuższą metę są szkodliwe. szukając w internecie „psychoterapeuta Wrocław” (wiecej na http://www.rankinglekarzy.pl/) można otrzymać informacje w kwestii specjalistów we Wrocławiu, także prowadzących terapię zaburzeń snu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


  • http://www.tv.pl/